+48 91 577 03 21

Lody Świderki


Lody ALASKA 5


Zalety koncentratu:

Koncentrat Lodów ALASKA 5 charakteryzuje się wspaniałym smakiem i aromatem. Dzięki odpowiednio dobranym aromatom lody mają specyficzny i niepowtarzalny smak lodów śmietankowych z delikatną nutą wanilii lub karmelu. Gładka struktura masy lodowej oraz duże zmrożenie pozwalają na odpowiednie nakręcenie loda na wafel, co daje niepowtarzalny efekt wysokiego "świderka".

Połączenie loda - świderka w dwóch kolorach: karmelowych z czekoladą to gwarancja sukcesu w każdej lodziarni.

Lody Świderki oferujemy w kilku nasyconych, naturalnych kolorach. Stosujemy tylko i wyłącznie barwniki naturalne, pochodzenia roślinnego.

Receptura koncentratów ALASKA oparta jest na pełnotłustym mleku w proszku, które to nadaje bogaty smak, naturalny aromat i aksamitną strukturę loda. Lody znakomicie się mrożą i nakręcają na wafel.

Zastosowanie:

Koncentrat lodów ALASKA 5 przeznaczony jest do produkcji tzw. lodów amerykańskich, które w odróżnieniu od tradycyjnych lodów typu soft są twarde i bardzo zimne, bez napowietrzenia. Możliwość mrożenia masy lodowej w bardzo niskich temperaturach (nawet -10 °C).

Masa lodowa może być poddawana pasteryzacji bez wpływu na barwę czy smak lodów.

Smaki:

Przygotowanie:

Proszek lodowy rozprowadzamy w proporcji 2 kg proszku na 4 l wody zdatnej do spożycia. Dokładnie mieszamy stosując odpowiedni mieszalnik elektryczny, bez ubijania. Przed wprowadzeniem mieszanki do zbiornika automatu zalecamy schłodzenie jej do temp. 4 °C.

«powrót