+48 91 577 03 21

2020-08-31

Smak orzeszków arachidowych


Smak orzeszków arachidowych

Orzechy ziemne (arachidowe), to popularne fistaszki, które kochają dzieci i dorośli. Cenimy je za cudowny smak, ale posiadają ważne właściwości odżywcze, w tym zawierają najwięcej białka, dlatego wykorzystywana jest przez branżę m.in. kulturystyczną. Znane są także jako afrodyzjak, ale mogą również uczulać. Są źródłem tłuszczu (jedno- i wielonienasycone kwasy tłuszczowe), witamin, składników mineralnych (m.in. potasu) i błonnika. Orzeszki ziemne to wyjątkowe źródło niacyny, która odpowiedzialna jest za prawidłowe funkcjonowanie mózgu, obwodowego układu nerwowego czy syntetyzowanie hormonów płciowych.

Orzechy ziemne (arachidowe, fistaszki) pochodzą z Brazylii i należą do rodziny roślin strączkowych. Mają więcej białka niż fasola, dlatego można stosować je w diecie wegetarian. Wspominaliśmy o witaminach, a głównie chodzi o witaminę B3, która wspomaga układ nerwowy. Tym samym koi nerwy, ułatwia zasypianie czy łagodzi stres. W medycynie stosowana jest w depresji i chorobach psychicznych. Fistaszki mają jeszcze wiele ważnych zalet, które trudno wymienić. Dlatego zachęcamy do korzystania z najlepszych właściwości orzeszków ziemnych w naszych produktach. W szczególności znajdą je Państwo w polewach zastygających jako nowy smak - kakaowa z kawałkami orzeszków arachidowych.

Zachęcamy do kosztowania tak cennych wartości odżywczych jakich oferują nam orzeszki arachidowe.

Zamówienia prosimy kierować na adres email: biuro@dylex.com.pl, a dodatkowych informacji udzielimy pod numerem telefonu +48 91 577 03 21.

Życzymy zdrowia z naszym nowym smakiem.

«powrót