+48 91 577 03 21

2018-04-24

Kilka słów o nowych smakach - marakuja i mango


Kilka słów o nowych smakach - marakuja i mango

Owoce egzotyczne kojarzą się nam z piękną, słoneczną pogodą i plażowaniem. Dlatego z wielką przyjemnością wprowadziliśmy do naszej oferty nowe smaki - mango i marakuję. Oba smaki to nasza propozycja dla każdego smakosza aksamitnego i wyśmienitego smaku lodów Alaska.

A czy wiemy coś na temat naszych nowych smaków? Skąd pochodzi mango, a gdzie rośnie marakuja? Mango to owoc z Azji Południowej i należy do rodziny nanerczowatych. Przed dojrzeniem jest ciemnozielone, a po dojrzeniu może być z zewnątrz żółtawe, czerwone, pomarańczowe i zielone. Dojrzały owoc ma charakterystyczny żywiczny, słodki smak. Skórka mango jest twarda i cienka, a środek wypełnia spłaszczone nasiono o długości 4–7 cm. Miąższ jest soczysty, bardzo aromatyczny i zazwyczaj ma kolor pomarańczowo-żółty. Owoce mango to owoce o wadze od 0,1 do 0,2 kg, ale spotkać można mango ważące ponad 1 kg. Kulinarnie jest bardzo wszechstronnie wykorzystywane jako składnik sosów, przystawek, kiszonek, curry, dżemu, konserw owocowych, lodów, sorbetów czy alkoholu. Ciekawostką jest to, iż na Hawajach podają mango lekko przypalone.

Natomiast marakuja to inaczej męczennica jadlana - pochodzi z Ameryki Południowej i uprawiana jest w krajach tropikalnych. Ma też inną nazwę - granadilla purpurowa, a z łaciny nosi nazwę - Passiflora edulis Sims, gdzie passio oznacza cierpienie, flos – kwiat. Owoc męczennicy jadalnej jest jajowaty lub okrągły o długości 4–10 cm. Charakterystyczną cechą owocu są ciemne nasiona otoczone szklistą, pomarańczową osnówką. Owoc marakui można jeść na surowo z pestkami lub bez. Miąższ jest o smaku słodko-kwaśnym o kleistej i galaretkowatej konsystencji. Najczęściej wykorzystywane są do produkcji lodów, jogurtów czy soków.

Nasza firma jako producent proszków do lodów bardzo chętnie korzysta z największych walorów owoców egzotycznych jak mango i marakuja. A dla osób ciekawych świata i naszych produktów zapraszamy do galerii, gdzie pokazujemy kilka ciekawych zdjęć owoców.

Życzymy smacznego!

«powrót