+48 91 577 03 21

2021-10-21

Kilka ciekawostek o cytrynie


Kilka ciekawostek o cytrynie

Cytrynę każdy zna i wie jak smakuje. Smak cytrynowy również jest nam bardzo dobrze znany, gdyż jemy lody o smaku cytrynowym, pijemy soki cytrynowe, czy jadamy słodycze o smaku cytrynowym. Ale czy zastanawiali się Państwo jakie ciekawostki skrywa nasza dorodna, bardzo kwaśna jagoda zwana cytryną? Oto kilka z nich:

Dodatkowo możemy wspomnieć, iż drzewo cytryny dorasta do 5 m, a czasami nawet do 10 m, przy czym u większości odmian gałęzie są z kolcami. Owocami są jadalne, bardzo kwaśne jagody zwane potocznie cytrynami. Mają jajowaty kształt o wydłużonych końcówkach, a kolor zazwyczaj żółtawy. Ma bardzo duże zastosowanie w przemyśle spożywczym, jak i farmaceutycznym. Oczywiście nasza Wytwórnia bardzo dobrze wykorzystuje właściwości zdrowotne i smakowe tego owocu. W naszej ofercie mogą Państwo skosztować smaku cytrynowego w następujących produktach:

Smak cytrynowy cieszy się bardzo dużym powodzeniem zarówno dzieci, jak i dorosłych, dlatego zachęcamy naszych kontrahentów do zakupu naszych produktów o wyjątkowym smaku cytryny. Zamówienia prosimy kierować na adres: biuro@dylex.com.pl

Dodatkowych informacji udzielimy pod numerem telefonu +48 91 577 03 21 oraz w siedzibie naszej firmy w Stargardzie, ul. Gdyńska 28 B.

Smak cytrynowy lodów Alaska najlepszy!

«powrót